reklama

Zpět na blogy

Mitti Mitti 06.04. 2017, 13:53

Neštovice doporučuji ničím nemazat a normálně děti sprchovat

Z diskuzí jsem zjistila, že je období neštovic :) Někteří lékaři pořád radí mazat tekutým pudrem a děti nemýt celých 14 dní, ale to opravdu není dobrý postup. Vede to jen k tomu, že děti neštovice víc svědí. Mám to vyzkoušené na sobě, měla jsem neštovice ve 12, s klasickou českou léčbou. Moje děti a manžel měli neštovice před třemi lety, to už jsem byla poučená americkýma příručkama pro rodiče, takže jsme ničím nemazali a normálně se každý večer osprchovali jako vždy. Všichni měli lehký průběh, nikoho nic nesvědilo, jizvy jim zůstaly každému po jedné první neštovici, která byla větší než ty další navazující.

Napište případně svoji zkušenost. Mluvila jsem třeba loni s maminkou, jejíž syn byl kvůli neštovicím v nemocnici, měl pupínky úplně po celém těle, jeden vedle druhého, a ani tam mu nedávali žádné masti, ani léky, jen na začátku sráželi vysoké horečky.

Doporučit e-mailem

2 komentáře

  • Terysha Terysha

    Ahoj, tak my jsme mazali jednou, jen pro tu srandu puntíkovou, když měl malý vysoké teploty a byl z toho celý špatný, jinak jsme sprchovali vlažnější vodou každý den. Pupínky si vůbec neškrábal, když mu to bylo nepříjemné, osprchoval se a uklidnilo se to :) Nemám porovnání s metodou mazat a nemýt, ale myslím, že na to kolik jich měl a na to, že měl ty vysoké horečky, se s tím vyrovnal pěkně. Měl 3 roky. Malá to od něj chytla (měla půl roku) a ta měla pupínků tak max 20-30 a byla úplně v pohodě, jakoby ani nic neměla, takže jsme ani nic speciálního nedělali.

    12.04. 2017, 11:27

  • Janči

    Jsem ráda, že někdo napsal svou zkušenost :) U nás neštovice (zatím) neproběhly. Ve školce už výskyt byl, ale syn je nepřinesl. Též se klaním k metodě osprchnout a nemazat. Uvidíme, jak to nakonec bude vypadat :)

    12.04. 2017, 13:10

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násKontaktReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazy

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist