reklama

Zpět na blogy

Mitti Mitti 15.04. 2017, 21:46

Programování pro děti

Vyzkoušeli jsme dneska s dětma programování ve Scratchi https://scratch.mit.edu/. Je to programovací jazyk vytvořený pro děti, nepíše se žádný kód, jenom se k sobě skládají políčka s pokyny. Na výběr je spousta obrázků a zvuků, takže děti to hodně baví. Zuzka byla schopná po chvilce rozpohybovat postavičku nebo ji nechat něco říct. Já jsem zkoušela složitější věci, na těch stránkách je hodně vzorů, takže se dá snadno zkusit něco napodobit.

Udělali jsme třeba opičku skákající na trampolíně https://scratch.mit.edu/projects/155749037/, závod kočky a netopýra https://scratch.mit.edu/projects/155746128/ nebo kočku chytající balónky https://scratch.mit.edu/projects/155747907/. To poslední mi dalo nejvíc práce, chtěla jsem počítat body, tak se to zkomplikovalo :)

Pokyny jsou slovní, takže je to vhodné pro děti, které už umí číst. Velká výhoda je, že texty jsou přeložené do češtiny. Pro menší děti existuje aplikace na tablety ScratchJr, která je čistě obrázková, tu jsme zatím nezkoušeli, ale mohla by být taky dobrá.

Doporučit e-mailem

2 komentáře

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist