reklama

Zpět na blogy

Mitti Mitti 16.05. 2017, 12:56

Tip na výlet - Za kosem horským na Ostrý

Ostrý je jedna z tisícovek těšínské části Beskyd. Mám tuhle východní část Beskyd ráda, protože to tady není tak masové jako jinde v Beskydech, přitom infrastruktura je výborná (ubytování, horské chaty, obchody). Tenhle výlet měl být hlavně ornitologický, protože jsme chtěli vidět kosa horského, který tady měl být v květnu k vidění téměř jistě, aspoň podle příručky Kam za ptáky v České republice od Grady.

Dopadlo to tak, že jsme žádného kosa nepotkali, ale i tak to byl super výlet, na kterém jsme na začátku sezóny otestovali fyzickou kondici všech členů rodiny. Popravdě se ukázalo, že děti jsou na tom lépe než my :) Šli jsme z Košařisek (zastávka Milíř) přes sedlo Pod Ostrým k horské chatě Kozinec a pak po východní straně Ostrého přes turistickou chatu Ostrý zpět do sedla Pod Ostrým a do Košařisek - podrobněji viz mapa.

Výlet to byl náročný, hlavně kvůli převýšení skoro 700 m a také kvůli kamenitým cestám. Celková délka trasy je 12 km a po rovině se v podstatě nejde. Cestou z chaty Ostrý jsme potkali maminku, která tlačila kočárek směrem nahoru, ale její výraz byl zoufalý, opravdu to nikomu nedoporučuju.

Tip na výlet pro dospělé - z Ostrého se dají pohodlně po hřebenech obejít další čtyři tisícovky (Smrčina, Ropice, Šindelná, Javorový) - https://mapy.cz/s/1Enh7. Trasa má 23 km (s odbočením na Ostrý) a zatím marně hledám někoho, kdo by to se mnou šel :)

Mitti

Fotka kosa horského - Andreas Trepte, http://www.photo-natur.net, licence CC BY-SA 2.5

Doporučit e-mailem

1 komentář

  • Petr

    My jsme se o prázdninách rovněž vydali na výlet do Beskyd, nachodili jsme za týden asi 50 km, ale nejvíce se nám líbil výlet na Chatu Prašivou, byla to jedna z těch kratších tras (zhruba 7 - 8 km), ale rozhodně neváhejte a vyražte, trasu jsme si našli tady: https://www.venkazdyden.cz/tip-na-vylet/vysni-lhoty-chata-prasiva/433

    27.08. 2017, 17:23

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist