reklama

Zpět na blogy

Jana Žáková 01.10. 2017, 08:28

Zkušenosti se sedmou nemocí neboli ruka - noha - pusa

Dobrý den, chtěla bych se podělit pro ostatní maminky s informacemi ohledně sedmé nemoci neboli ruka - noha - pusa. Můj syn si touto nemocí prošel v 18ti měsících, měl to opravdu hodně, nejprve teploty, pak vyrážka, která přecházela v bolestivé puchýře, hlavně na dlaních a chodidlech, že chudáček nemohl pořádně chodit. Chtěla bych poradit, že opravdu nejlepším lékem je tekutý pudr, ten jediný opravdu hojil. Trvalo to nejméně měsíc, poté jsme promašťovali vazelínou a zhruba po dvou měsících od propuknutí nemoci úplně zhojeno. Ještě v ojedinělých až vyjímečných případech mohou slézat nehtíky a malému se tak opravdu dělo a na ručičkách mu takto slezly na každé ruce tři nehtíky. Jsem ráda, že už to máme za sebou, to je hnus, co dnes existuje za trapný nemoci. Všem maminkám, které to potká přeji brzké uzdravení.

Doporučit e-mailem

3 komentáře

 • Mitti Mitti

  Kamarád to chytil od kluka a říkal, že horší nemoc nezažil. Šílená bolest v krku, olezlá kůže na rukách a nohách, prostě hrůza.

  01.10. 2017, 16:56

 • Jai

  Moje dcera měla ve dvou letech, na nohách nic moc, na rukách pár puchýřků, ale ta pusa... jeden aft vedle druhýho, nemohla mluvit, polykat... celkem zabrala genciálka. Já to chytla od ní, aftů jen pár, ale zas sem měla ty puchýře. Tanin (tekutý pudr) sem taky používala, pomáhal

  04.10. 2017, 22:00

 • Adele

  Tuto nemoc prodělal syn 2,5 roku, v podstatě měl jen teplotu 37°C, a vyrážku na nohou a rukou a pár teček i po těle. 3 dny neměl moc hlad a chuť pít, a byl také unavený. Další dny už byl v pořádku, vše se hojilo asi 10 dní do úplného vymizení. Chřipka je rozhodně horší než toto.

  17.10. 2017, 12:19

Zpět na blogy

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násKontaktReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazy

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist