reklama

Zpět na blogy

Jana Žáková 01.10. 2017, 08:28

Zkušenosti se sedmou nemocí neboli ruka - noha - pusa

Dobrý den, chtěla bych se podělit pro ostatní maminky s informacemi ohledně sedmé nemoci neboli ruka - noha - pusa. Můj syn si touto nemocí prošel v 18ti měsících, měl to opravdu hodně, nejprve teploty, pak vyrážka, která přecházela v bolestivé puchýře, hlavně na dlaních a chodidlech, že chudáček nemohl pořádně chodit. Chtěla bych poradit, že opravdu nejlepším lékem je tekutý pudr, ten jediný opravdu hojil. Trvalo to nejméně měsíc, poté jsme promašťovali vazelínou a zhruba po dvou měsících od propuknutí nemoci úplně zhojeno. Ještě v ojedinělých až vyjímečných případech mohou slézat nehtíky a malému se tak opravdu dělo a na ručičkách mu takto slezly na každé ruce tři nehtíky. Jsem ráda, že už to máme za sebou, to je hnus, co dnes existuje za trapný nemoci. Všem maminkám, které to potká přeji brzké uzdravení.

Doporučit e-mailem

8 komentářů

 • Mitti Mitti

  Kamarád to chytil od kluka a říkal, že horší nemoc nezažil. Šílená bolest v krku, olezlá kůže na rukách a nohách, prostě hrůza.

  01.10. 2017, 16:56

 • Jai

  Moje dcera měla ve dvou letech, na nohách nic moc, na rukách pár puchýřků, ale ta pusa... jeden aft vedle druhýho, nemohla mluvit, polykat... celkem zabrala genciálka. Já to chytla od ní, aftů jen pár, ale zas sem měla ty puchýře. Tanin (tekutý pudr) sem taky používala, pomáhal

  04.10. 2017, 22:00

 • Adele

  Tuto nemoc prodělal syn 2,5 roku, v podstatě měl jen teplotu 37°C, a vyrážku na nohou a rukou a pár teček i po těle. 3 dny neměl moc hlad a chuť pít, a byl také unavený. Další dny už byl v pořádku, vše se hojilo asi 10 dní do úplného vymizení. Chřipka je rozhodně horší než toto.

  17.10. 2017, 12:19

 • Irča

  Měla to moje dcera ve 20 měsích, měla dva dny horečku, první den přes 39, druhý den už "jen" 38, 4, odmítala týden pít, jedla skoro normálně, ale špatně usínala. Pusu měla plnou aftů, na ruce asi jen tři vřídky, na nohou nic, ale měla ještě vyrážku po celém těle. Asi dost zkusila. Po týdnu už začala zas pít, ale v puse pořád něco měla skoro 14 dní.

  27.10. 2017, 04:33

 • XLenka

  Dcera měla teď ve 14 měsících. Dva dni horečka přes 40. Vyrážka všude. Afty komplet na všech dutinách. Hnis ji vytékal i z nosu. Ruse a nohy samý puchýř. Dva dni ani nechodila. Naštěstí to mělo rychlý průběh. Po týdnu je již úplně v pořádku, pár stroupků a loupe se ji kompletně všechna kůže v cárech tak vypadá jak s leprou. Nemazali jsme ničím, až když to úplně zaschlo tak obyč krémem jako vždy, akorát jsme koupali denně v hypermanganu s heřmánkem (každý večer) a mizelo to před očima.

  06.11. 2017, 23:24

 • Pavla

  Syn to ma ted podruhe, myslela jsem, ze to nejde, ale jde, pokud je zdrojovy virus jiny. Ovšem tentokrát je to horsi a jelikož jsem to poprvé od neho chytla, tak cekam co tentokrat

  11.11. 2017, 11:08

 • Eva

  U nás jsme to měli celá rodina, manžel 2 dny horečky, bolest v krku, čepy na mandlích...jako angína, po 2 dnech pár pupínků na ruce a chodidle a pak už nic. 10 měsíční syn měl 2 dny teplotu kolem 38, pár pupínku po těle, pak se udělali puchýřky na prstech rukou a nohou, které postupně praskli a vyhojili se. Asi po 2 měsících mu slezl nehty na palečcích na noze. Ještě jsem kojila, tak hodně pil a spal a zvládl to bez větších problémů. Nemazali jsme a neléčili ničím. Zato já to dostala asi o 4 dny později a bylo to peklo. 2 dny horečky, bolest v krku, mandle, bolest celého těla, strašná únava - jako chřipka a angína dohromady. Pak začalo svědění na dlaních a pak i na chodidlech - nesnesitelné. Zase asi dva dny, nemohla jsme ani spát, pomáhalo jedině chlazení, pořád jsem žmoulala pytlíky s ledem a máčela si nohy a ruce v lavorku se studenou vodou. Zase asi 2 dny a pak to začalo bolet, že jsem nemohla nic vzít do ruky, odemknout, otevřít konzervu, nemohla jsem chodit. Pak se to zase všechno loupalo, kůže v cárech na tenkou kůžičku, která pak praskala do krve. Ještě po 2 měsících se mi loupala chodidla a ještě teď, po půl roce mi odrůstá jeden nehet. Na moje svědění nepomáhalo vůbec nic, tekutý pudr, fenistil mast, různé chladivé krémy...jen to chlazení to trochu znecitlivovalo. Brala jsem si aspoň Zyrtek a to přes to, že jsem ještě kojila, protože se to nedalo vydržet. A to jsem ještě nevěděla, že už jsem byla těhotná. DRŽÍM PALCE VŠEM, KOHO TOHLE POTKÁ !

  15.11. 2017, 13:31

 • XLenka

  Tak dcerce nakonec slézají tři nehtíky na ručke a snad všechny na nožičkách. Doufám, že to sleze a už bude klid.

  04.12. 2017, 11:27

Zpět na blogy

reklama
reklama

Reklamní články

reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násKontaktReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazy

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist