reklama

Zpět na blogy

Jarulka87 13.03. 2019, 09:29

Jak vyrobit doma umělé květiny

Jaro zatím přichází velmi pomalu a na minulý víkend se spíše vrátila zima, tak jsem přemýšlela, jak zabavit sebe a hlavně děti přes víkendové odpoledne. Chtěla jsem zkusit něco tvořit a v jedné knížce jsem našla návod, jak vyrobit doma umělé květiny. Protože se mi samotné tvoření i jeho výsledek moc líbily, tak jsem se rozhodla, že se s Vámi o tento mírně upravený návod podělím.

Co budeme k výrobě umělých květin potřebovat

Úvodem chvi říci, že nejde o nic extra složitého a výrobu zvládnou i děti jen s menší pomocí dospělých. Prakticky vše na výrobu máte buď doma, nebo koupíte v prakticky každém papírnictví. Konkrétně budete potřebovat špejli, lepidlo typu Herkules, nebo lépe tavnou pistoli, barevný papír na okvětní lístky (ideálně krepový, ale může být i obyčejný) a zelený papír na lístky. Nejprve si musíme vyrobit okvětní lístky a to nejlépe tak, že zkopírujeme lístek např. růže. Pokud nemáte žádný lístek živé rostliny k dispozici, pak je možné jeho tvar trefit přibližně od oka- jedná se víceméně o trojúhelník se zakulacenými rohy, jehož horní hrana je mírně zvlněná. Těchto lístků budete potřebovat k výrobě jedné umělé květiny alespoň cca 20, takže je vhodné si usnadnit práci tím, že naskládáte listy papíru na sebe a vystřihnete několik lístků najednou.

Jdeme na to a umělé květiny jsou vyrobené během chvilky

Chytíme do jedné ruky špejli a druhou rukou na ni navíjíme jeden lístek po druhém s tím, že je na špejli uchycený vždy cca 1 cm lístku. Lístky na špejli drží buď lepidlo, případně je lepší používat tavnou pistoli, protože materiál rychle zaschne a lístky dobře drží. Takto postupně uchycujeme lístky jeden po druhém tak, aby se částečně překrývaly. Horní stranu lístků pak jemně dotvarujeme prsty. Tuto umělou květinu můžeme ponechat jen tak a umístit ji např. do vázy, nebo špejli natřít zelenou barvou a doplnit vystřihnutým lístkem z papíru zelené barvy.

Kdybyste nechtěly květiny pracně vyrábět, tak můžu doporučit obchůdek umele-kvetiny-prodej.cz, který je mé kamarádky a občas jí s ním vypomáhám. Má velký výběr jak malých květin, tak i květin a rostlin k větináči, stromů, palem apod.

Doporučit e-mailem

0 komentářů

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist