reklama

Zpět na blogy

Mitti Mitti 01.06. 2016, 10:16

Knihy pro děti 2 až 4 roky

Když bylo mým dětem 2 až 4 roky, četli jsme hlavně leporela. Dcera měla ráda ty o zvířatech, syn má radši technické věci, vozidla, vlaky. Knížek vychází spousta, myslím, že si každý může vybrat. Leporela si i hodně půjčujeme v knihovně, máme tak větší pestrost. Problém je, že občas je syn odmítá vrátit, tak je tam pak vracím tajně :)

Moje tipy jsou spíš takové náhodné, knížky vycházejí pořád nové a jsou čím dál tím lepší. Jestli máte nějaké svoje oblíbené, napište do komentářů.

Pole a louka Moje první obrázková knížka - z nakladatelství Svojtka & Co., knížek je celá série z různých prostředí - rybník a řeka, moře, hory, safari a další

Jak to žije na nádraží od Rebeccy Finn -  v sérii vyšly i další o letišti, autoopravně, farmě a další

Kde co lítá - z nakladatelství Fraus, fotky nejběžnějších ptáků s krátkou básničkou

Kufřík na cesty Jedeme k moři - četli jsme to mockrát, i když k moři jen tak nepojedeme :)

Moje první knížka Doprava - z nakladatelství Librex, ale podobných knih vychází spousta na všechna témata

Kdopak bydlí na hradě - o životě rytířů na hradě, máme to teď z knihovny, uvádím jen jako důkaz, že témata můžou být opravdu pestrá.

Jinak ještě měly děti rády leporela s krtečkem, i když sledovat ho v animovaných pohádkách skoro nechtěly.

Foto: http://www.kosmas.cz, http://www.mlp.cz

Další články:

Knihy pro děti 4 až 6 let

Knihy pro děti 6 až 8 let

Doporučit e-mailem

10 komentářů

 • kesi

  Těšila jsem se na to, jak moje děti budou obdivně koukat na krtečka a je to zvláštní, ale vůbec je to nezajímá, krtek je nudí. Jediné, co jsem uhrála je krtek jako baťůžek a pak dřevěná knížečka Krtek a dopravní prostředky. Moje děti jsou na knížky zvyklé od jednoho roku, samy mi je nosí. Pohádky je nebaví (3 a 1,5 roku), ale baví je, když se o těch obrázcích bavíme. Tříletá dcera má oblíbenou zimní knížku O Lucince ještě po mně. K vánocům a k narozeninám dostávají knížky pravidelně. Velmi oblíbená je encyklopedie Pro nejmenší a Doprava od Larousse. Velmi jí to samozřejmě rozvíjí slovní zásobu, takže můžu říct, že konkuruje pětiletým dětem. A pak jsou u nás oblíbené takzvané "okýnkové" knížky. Knížka má na každé stránce jedno či více okének a tam se vždy něco skrývá. Např. Knížka Všechno o koních a ponících. Máme více knih z této edice. Opravdu velmi povedené.

  02.06. 2016, 14:22

 • Marcela1 Marcela1

  Dík za tipy :-) Malá má 2,5 roku a u nás letí Medvídkov, takové malé tvrdé knížečky, už notně okousané ;-). Potom edice Malované čtení (vyd. Axioma), teď momentálně Příběhy zvířátek, kdy já čtu text a malá mi do toho doplňuje slova tam, kde jsou obrázky. Zkusila jsem obrázkovou knížku Jaro od R.S. Bernerové, to doporučuju a asi přikoupím i další roční období. No a Obrázkové pohádky - knížka se "základní výbavou" pohádek pro nejmenší děti, např. O veliké řepě, Karkulka, Budulínek, Sněhurka a tak. Většina stránky je hezky namalovaný obrázek a pod tím max. pět řádků textu, malá už ty pohádky umí "přečíst" i sama. Krteček ji už naštěstí opouští, občas si ho pustí ale není to tak jak před tím, že to u nás jelo od rána do večera a moje nervy :-D

  03.06. 2016, 14:44

 • kesi

  Já jsem si našla na pinterest.com obrázkové pohádky právě Červená karkulka, O velké řepě atd. Jsou to pohádky s posloupností. Je to asi 8 čtverečků vždy s kouskem příběhu. Vybarvila jsem si je, rozstříhala, zalaminovala a teď se to s tou tříletou učíme vyprávět. Nejraději má zatím o Smolíčkovi a Hrnečku vař. Můžu se kdyžtak dát ty předlohy k vytištění. Vše si totiž ukládám. Taky máme nějakou knížku o medvídkách, je tam taky Medvídkov, ale je to velká kniha A4. A tam ji nejvíc zajímá jedna jedïná dvojstránka, jak se medvídci stěhují a pak jak babička plete svetr.

  03.06. 2016, 20:30

 • Mitti Mitti

  Kesi, najdeš ještě odkaz, odkud jsi tiskla ty pohádky? Určitě by mě to zajímalo. Vím, že toho vyrábíte s holkama hodně, tak kdybys měla někdy chvilku a dala na babyplán fotky, byla bych ráda. Pinterest je úplně boží, původně jsem tam hledala jenom lego, ale pak i různé hry pro děti, super jsou STEM věci, děti baví všechny pokusy.

  03.06. 2016, 21:21

 • kesi

  https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=o%20%C4%8Derven%C3%A9%20karkulce&rs=typed&0=o%7Ctyped&1=%C4%8Derven%C3%A9%7Ctyped&2=karkulce%7Ctyped nevím, jestli se to vloží jako odkaz, když tak prosím o opravu nebo další editaci.

  04.06. 2016, 15:49

 • kesi

  tady třeba O Smolíčkovi

  04.06. 2016, 15:50

 • Mitti Mitti

  Díky, super, našla jsem přes to tuhle nástěnku https://cz.pinterest.com/michaelacervena/edukace/

  05.06. 2016, 09:36

 • kesi

  z pinterestu čerpám prakticky pořád. Vždy si promyslím nějaké ucelené téma, např. téma zahrada a hledám a pak připravuji, tisknu předlohy, stříhám, co je třeba nalepit atd. Snažím se, aby se prostřídaly různé techniky, tj. lepení, malování štětcem, vidličkou, razítkování zátkou od vína, malování prstem nebo obtisk celé ruky. Možná by stálo zato vytvořit nové ucelené téma. Dala bych sem ty naše výtvory, myslím, že jsou rozmanité. Například u tématu zahrada jsem si vytiskla časté druhy zeleniny a ovoce, vybarvila to obvyklými barvami. Našla jsem si opět na pinterest.com činnosti na zahradě a pak jsme si to opakovaly a říkaly si, co se k tomu používá za nářadí a proč se to dělá. Třeba budu motivovat některé maminky, které by rády s dětmi dělaly, ale pořádně nevědí, od čeho se odrazit a třeba je taky demotivuje to, že by to dítě stejně nezvládlo. Taky té tříleté dost pomáhám a ona se to tím učí a zdokonaluje se. A ta rok a půl letá to samozřejmě kopíruje, takže opravdu slušně maluje do předem daného obrazce. Ta menší u toho teda posedí o hodně méně, ale aspoň na chvíli je to zabaví a učí se tím samozřejmě nejen jemnou motoriku ale i pozornost a koncentraci. A hlavně jsou obě hrozně šťastné, že se jim to přece vždycky povede.

  07.06. 2016, 20:48

 • Mitti Mitti

  Kesi, díky moc, vkládej to prosím jako článek (přepínátko je pod polem pro vložení příspěvku), abych to mohla dát do upoutávek vpravo. Kdybys měla nějaké technické problémy při vkládání, tak mi napiš, nebo to vlož, jak to půjde, já to pak opravím. Obrázků se dá vložit při vkládání článku pět a pak při úpravách další.

  08.06. 2016, 08:52

 • Hana

  Ahoj, u nás od 2 do 4 let vede knížka od L. Sunkové: Jak se máš, Eliško? Úplně super, syn to chce číst pořád dokola. Prožíváme jeden den s plyšovou myškou Eliškou, vždy je na straně veliká fotka co Eliška dělá a u ní odstavec textu. Kniha "papuchalk petr" od P. Horáčka je o krásných malovaných stranách. Papuchalk hledá svého kamaráda na hřbetě velryby. Akorát syn chtěl říkat místo jmen Petr a Pavel - Maminka a tatínek. Takže u nás tatínek hledal maminku :) Teď už čteme i klasické pohádky bez obrázků, a knihy s Tomášem lokomotivou a Bořkem stavitelem apod.

  20.12. 2019, 08:27

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist