reklama

Zpět na blogy

Mitti Mitti 09.05. 2016, 14:36

Tip na výlet - Rybník Řežabinec u Písku

O víkendu bylo krásně a tak jsme vyrazili na výlet na další naše oblíbené místo - rybník Řežabinec u Písku. Děti to tam mají rády, chození po lávkách nad vodou je dobrodružné. Jezdíme sem autem, parkujeme přímo u rybníka. Alternativně se dá dojet vlakem nebo autobusem do Ražic a odtud dojít asi kilometr k rybníku.  

rybník Řežabinec

Odkaz na mapu: http://bit.ly/1rCpsOa

Procházka vede kolem rybníka. Na východní straně jsou na třech místech lávky, které vedou rákosím k vodě. Prostřední lávky u vyhlídkové věže jsou v nejlepším stavu, ty ostatní jsou opravdu na vlastní nebezpečí (každopádně dětem beru vždycky náhradní oblečení). Lesík, kterým se prochází, vypadá hodně zvláštně, povrch je zvlněný a jsou v něm různě velké tůně a jezírka. Na severní straně rybníka je vyvýšený kopeček s vřesovištěm, výborné místo na piknik s výhledem na vodu. Rybník se nedá obejít dokola, takže procházku končíme asi po dvou kilometrech na louce nad hrází rybníka a pak jdeme zpátky stejnou cestou. Cesta je vhodná pro kolo (v okolí je hodně cyklostezek), popř. i pro kočárek, pokud ho máte vyzkoušený v horším terénu.

Co jsme viděli

Ptáci - Brhlík lesní, Budníček menší, Cvrčilka zelená, Čejka chocholatá, Drozd zpěvný, Husa velká, Kachna divoká, Káně lesní, Konipas bílý, Kos černý, Kukačka obecná (jen slyšena), Labuť velká, Lyska černá, Moták pochop, Pěnice černohlavá, Pěnkava obecná, Polák chocholačka, Polák velký, Poštolka obecná, Potápka černokrká, Potápka roháč, Racek chechtavý, Racek malý, Rákosník proužkovaný, Rákosník velký, Rybák obecný, Rybák černý, Skřivan polní, Slavík obecný, Stehlík obecný, Strakapoud velký, Strnad obecný, Strnad rákosní, Sýkora koňadra, Sýkora modřinka, Šoupálek dlouhoprstý, Špaček obecný, Ťuhýk obecný, Včelojed lesní, Vrabec polní, Vrána černá, Zvonohlík zahradní, Žluva hajní

Ostatní - vřesoviště je oblíbené místo ještěrek, pokud se tam projdete, určitě nějakou vyplašíte.

Mitti

Doporučit e-mailem

0 komentářů

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist