reklama

Zpět na blogy

Mitti Mitti 08.07. 2018, 18:45

Tip na výlet - Údolím Smradlavy k Maxově nádrži

Tohle je tip na výlet v Beskydech, který výjimečně nevede někam do kopce a zase z kopce, ale skoro po rovině údolím potoka. Trasa vede po cyklistické stezce a je vhodná i pro kočárky nebo děti na kolech. Celkové převýšení je 100 m na pěti kilometrech, takže si ho na většině trasy ani nevšimnete.

Výlet začíná v Bílé, kam můžete dojet autobusem nebo autem. Z centra Bílé půjdete nejprve podél upraveného břehu říčky Bílá Ostravice. Pokud půjdete s dětmi, počítejte se zdržením, protože jsou zde tři dětská hřiště. Na konci obce odbočíte po zelené značce do údolí potoka Smradlava, kterým půjdete až k Maxově nádrži.

Cestou si můžete udělat dvě zastávky. Nejprve v Obůrce Bílá, což je malá obecní ZOO se zvěří chovanou ve zdejších lesích. Jsou zde jeleni, mufloni, srny, daňci a divoká prasata. Druhou zastávku si určitě uděláte u sirného pramene zhruba uprostřed trasy. Zatímco potok Smradlava navzdory svému názvu nesmrdí, sirný pramen smrdí opravdu hodně a napijou se z něj jen ti nejodvážnější :)

Po 5 km dorazíte k Maxově nádrži, která byla vybudována v 19. století kvůli zadržování vody pro splavování dřeva. Maxova nádrž je největší takovou nádrží v Beskydech.

My jsme se odtud vydali zase zpět na Bílou, ale dá se pokračovat dál po zelené značce směrem na Slovensko. K hranici se Slovenskem (rozcestí Smutníky) je to jen 2 km a po hranici se pak dá pokračovat přes Masarykovu Chatu na Bumbálku.

Trasa výletu: https://mapy.cz/s/2P59C

Mitti

Doporučit e-mailem

1 komentář

  • _Eva_

    Krasne, urcite tam taky vyrazime! A tesime se na dalsi tipy ;-)

    19.07. 2018, 10:16

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist