reklama

Zpět na blogy

Mitti Mitti 13.08. 2018, 14:15

Tip na výlet - Uhlířský vrch u Bruntálu

Když vezmete děti v Česku na sopku, hrozí zde určité zklamání z toho, že sopka vůbec nevypadá tak, jak si děti sopku představují. Uhlířský vrch u Bruntálu je v tomhle ohledu zajímavější než ostatní sopky, protože pod vrcholem je opuštěný lom, který nabízí působivý pohled na sopečné horniny.

Nejpohodlněji se sem dostanete autem, zaparkovat se dá přímo pod kopcem na začátku lipové aleje. Lipová alej zde byla vysázena před 250 lety, je čtyřřadá a přes kilometr dlouhá. Vede k baroknímu kostelu na vrcholu Uhlířského vrchu. Cesta lipovou alejí je pohodlná, dá se určitě zvládnout i s kočárkem. Dál než ke kostelu se ale s kočárkem nedostanete, protože cesta do lomu je hodně strmá, menší děti můžou potřebovat při sestupu vaši pomoc. Lom mám vyfocený na přiložených fotkách, pohled na lávu je zajímavý, navíc v lomu rostou neobvyklé rostliny, např. pupava (taky na fotce).

Nejkratší cesta zpět vede dál z kopce a pak kousek podél silnice. Pokud se chcete silnici vyhnout, můžete se vyškrábat zase zpět ke kostelu a sejít z kopce znovu alejí.

Výlet se dá spojit třeba s návštěvou zámku Raduň, kde je pěkná prohlídka a zámecký park s rybníky (viděli jsme tady plavat užovku).

Odkaz na mapu: https://mapy.cz/s/2WGrm

Mitti

Doporučit e-mailem

0 komentářů

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist