reklama

Zpět na blogy

Mitti Mitti 20.05. 2016, 11:53

Tip na výlet - Zahradami Pražského hradu

Super výlet, při kterém projdete zahrady na severní i jižní straně Pražského hradu. Trasu tentokrát nemám zakreslenou v mapě, snad to pochopíte ze slovního popisu.

Vyjdeme ze stanice metra Malostranská po chodníku okolo tramvajové tratě, cesta vede po dřevěných lávkách, které jsou na první fotce. Po chvilce dojdeme do Jeleního příkopu, odkud vyjdeme do kopce nejdříve k Fíkovně Pražského hradu a pak ke Královskému letohrádku. Projdeme Královskou zahradu u letohrádku a ještě před Prašným mostem sejdeme zase dolů do příkopu, kde projdeme průchodem pod mostem (ten tunel na fotce). Pokračujeme na konec Jeleního příkopu, odkud vede cesta nahoru na Masarykovu vyhlídku. Odtud se vrátíme podél hradu zpět na Prašný most a bránou projdeme do Hradu. Přes druhé a třetí nádvoří a Býčí schodiště sejdeme dolů do zahrady Na Valech. Dáme se vlevo a asi po 100 metrech najdeme vchod do zahrad pod Hradem. Tady se platí malé vstupné, ale stojí to za to, zahrady jsou úplně kouzelné. Postupně projdete Ledeburskou, Malou a Velkou Pálffyovskou, Kolovratskou a Malou Fürstenberskou zahradu. Zahrady jsou v prudkém svahu, připravte se na to, že půjdete několikrát po schodech nahoru a dolů. V zahradách je hodně míst k posezení, kašny, různá zákoutí a výklenky a odevšad je krásný výhled na Malou stranu a celou Prahu.

Východ ze zahrad je do Valdštejnské ulice, kde se nabízí průchod budovou Senátu do Valdštejnské zahrady, která je volně přístupná. Bohužel, když jsme tam předminulou neděli byli my, tak byla v rámci dne otevřených dveří v Senátu zahrada přístupná jen s průvodcem, takže odtamtud už žádné fotky nemám.

Valdštejnská zahrada stojí i za samostatnou návštěvu, je veliká a krásně upravená. Najdete tam jezírko s rybami, několik fontán, umělou skálu, výří voliéru, spoustu soch. Po zahradě se volně pohybují pávi a na ostrůvku na jezírku žijí slípky zelenonohé.

Valdštejnská zahrada je úplně bezbariérová, takže bez problémů přístupná kočárkem, naopak zahrady Pražského hradu se s kočárkem opravdu projet nedají, úzké cesty a schodiště jsou tam prakticky všude.

Doporučit e-mailem

5 komentářů

 • Janči Janči

  Mitti přiznávám, že ani nevím, že je okolí hradu takhle nádherné :) Dík za tip.

  21.05. 2016, 21:11

 • Mitti Mitti

  Mě hlavně ty jižní zahrady úplně překvapily. Bydlíme v Praze skoro 20 let a nikdy jsme tam nebyli, i když jsme na hradě byli mockrát. Taky hrad byl plný lidí a v těch zahradách skoro nikdo :)

  22.05. 2016, 00:56

 • Janči Janči

  Já znám dobře akorát okolí Václaváku, jinak nic moc :( Na hradě jsem snad ani nebyla, možná se školou... Se nediv, že byl hrad plný, když vystavují korunovační klenoty :) Nemít malou, tak se na ně jdu taky podívat.

  22.05. 2016, 22:37

 • Mitti Mitti

  Tak tenhle výlet už bohužel nejde projít, tak jak je popsaný, protože horní vchod do zahrad je zavřený. Stejně tak jsou zavřené některé cesty do Jeleního příkopu, takže nevím, jestli se to dá projít jako kdysi. Abyste mohli zase projít hrad jako lidi, musíte zvolit jiného prezidenta.

  19.05. 2017, 13:56

 • Marťas

  My s pejskem občas také vyrazíme na naučné stezky, rozhodně jsou vhodné pro celou rodinu, oblíbili jsme si třeba tuhle: https://www.venkazdyden.cz/tip-na-vylet/naucna-stezka-rejviz-velke-mechove-jezirko-a-zpet/463 dá se tam moc dobře spojit procházka s pejskem krásnou přírodou a nabrání nějakých těch nových vědomostí pro naše malé děcka! :)

  26.09. 2017, 12:00

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist