reklama

Zpět na blogy

muminek11 muminek11 03.08. 2016, 14:59

Výlet v okolí Jindřichova Hradce

Tento týden jsme mojí sestře hlídali děti a jelikož bydlíme v paneláku a děti jsou z vesnice rozhodli jsme se, že si uděláme aspoň menší výlet.

Volba padla na tzv. Léto v kukuřici. Kukuřičný labyrint se nachází u malebné vesničky Roseč vzdálené 13km od Jindřichova Hradce. Odbočka k poli je hned na začátku vesnice a je u ní cedule se směrovou šipkou. Nám se stalo,že jsme to přejeli ale není to žádná velká tragedie, kousek dál je další odbočka vlevo kudy se tam dá dostat taky. Sice kolem ohrady s kozami a připadá Vám, že jste se dostali na konec světa ale nenechte se odradit. Ani ne po 300m se dostanete na místo. Mají tam parkoviště kam se vejde poměrně dost aut. Vstup se  platí v boudě s občerstvením, kde Vám přidělají na ruku pásku. Cena rodinného vstupného je 260,- Ke vstupenkám Vám dají papír s třiceti úkoly a tužku k tomu. Vstup do kukuřice je označen cedulí. Po pár krocích je hned křižovatka a  je jen na Vás jakým směrem se vydáte. Když máte štěstí tak po chvíli narazíte na ceduli s otázkou, odpověď na ni napíšete na papír který jste dostali u vstupu. Nenechte se zlákat dětmi a nechoďte příliš úzkými cestičky jinak si dovezete hezkých pár řezanců o kukuřičné listy. Vy se držte větších cest, ale mrňatům samozřejmě jejich zkoumání nezakazujte. Pokud se bojíte o jejich bezpečí samozřejmě je doprovoďte kam jen si budou přát Laughing Nám nalezení východu trvalo asi hodinu a půl. Když jsme konečně vylezli z bludiště scházel nám jediný úkol, který jsme nenašli. U vstupu si děti vyzvedli odměnu za splnění. 

Vedle bludiště se nachází hřiště ze slámových balíků, plácek pro badminton, fotbal, pétanque či trampolína. Mají tam i tříkolky, pláž a bazén. Vše je přístupné pro návštěvníky. Nechybí ani sociální zařízení v podobě ToyToy budek. Otevřeno je každý den od 10 do 19 hodin.

U našich raubířů měli balíky největší úspěch. Jediné co bych vytkla tak byla uvolněná síť, která ty balíky drží pokupě. Když se tam děcka zamotali asi potřetí ustřihla jsem ji nůžkama na nehty. Ale to je drobnost. Ceny občerstvení jsou také solidní nic předraženého. V nabídce i káva anebo nakládaný hermelín ten byl myslím za 55Kč a opravdu výbornýWink

Na závěr přikládám dvě fotečky a jejich stránky http://www.letovkukurici.cz

 

Doporučit e-mailem

1 komentář

  • _Eva_

    Škoda že to máme trošku z ruky, podle tohoto popisu to vypadá na fajn akci :)

    03.08. 2016, 16:05

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist