I poprvé můžeš otěhotnět | Maminkám.cz
reklama

Zpět na blogy

Mitti Mitti 18.09. 2017, 09:56

I poprvé můžeš otěhotnět

Dívky věří pověrám a pak najednou zjistí, že jsou v 10. týdnu. Napsala jsem pro ně článek tady na stránky https://www.maminkam.cz/i-poprve-muzes-otehotnet, asi tím nic nezměním, ale aspoň to zkusím.

Doporučit e-mailem

11 komentářů

 • PET-ka

  Aspoň snažit se můžeme... Hlavně že ví, jak se rozmnožují prvoci. Ty osnovy ve škole by potřebovali trochu zúčelnit

  18.09. 2017, 10:52

 • Maja

  Za mně palec nahoru. Co je v té škole učí by mě strašně zajímalo.

  18.09. 2017, 11:41

 • Luca*

  Ta osvěta ve školách by byla potřeba, protože mladá netěhotná sem nepřijde dokud nemá zpoždění a diví se, že je v tom. Ale určitě palec nahoru, třeba to přeci jenom někomu otevře oči.

  18.09. 2017, 11:51

 • Mitti Mitti

  Oni ve škole beztak nedávají pozor :) spíš rodiče by jim to měli včas říct. Dala jsem to na facebook a doufala jsem, že se tam rozproudí nějaká debata, ale facebook to skoro nikomu neukázal, asi nevhodné téma...

  18.09. 2017, 13:26

 • Luca*

  No Mitti jestli byť jen část rodičů funguje jako ti moji, hlavně matka, která se na tohle téma odmítla jakkoliv bavit, tak se bude populace úspěšně rozrůstat.

  18.09. 2017, 13:30

 • janii janii

  Taky se přidávám k tomu, že ten článek je supr! Jen mi tam ještě chybí informace, že každá antikoncepce může selhat. S kondomem se něco stane docela často, zvlášť pokud ho mají v ruce poprvé, a ani prášky nejsou stoprocentní (i když to je asi výjimečné). V každém případě ale, pokud někdo žije sexuálním životem, tak i s touhle variantou musí počítat. A milá děvčata, zamyslete se, zda "to" chcete už teď opravdu vy a nebo jenom váš kluk? Pokud nemá chuť si na Vás nějaký ten měsíc počkat, tak to za to nestojí! A jinak, taky se přikláním k názoru, že tyto věci by neměly ležet na škole, ale na rodičích.

  18.09. 2017, 22:01

 • Janči Janči

  Mitti určitě super. Zaráží mě, kolik mladých je dneska mimo obraz... My jsme tohle téma taky doma moc neřešili. Ve škole jsme ale měli super učitelku, která nám v té době (8 tř. tuším) pustila video o porodu, probíhala debata (spíš z její strany) a všechny druhy ochran(neochran) nám vysvětlila. Škoda jen, že už není mezi námi... byla rázná, ale spravedlivá. Jo a byl to předmět, myslím, občanská výchova nebo tak něco :)

  18.09. 2017, 22:41

 • Líba

  Děkuji Mitti za hezký článek,bohužel už vím že se tohle téma týká i mne ale určitě některým holkám pomůže.Jenže něco jiného je Váš pohled a něco jiného je pohled 16-17 leté holky která neví jak se tomu všemu najednou bránit. Samozřejmě vím jak se "dělají" děti,jenže když chodíte s klukem půl roku a on vás každé rande přemlouvá kdy už "to" budete dělat doopravdy a ne jen rukou tak prostě jednou řeknete ano.Já to vydržela čtyři měsíce a když to přišlo nevěděla jsem co od toho čekat.Samozřejmě jsem teoreticky věděla co a jak bude jenže ono je to pak najednou všechno jinak. Jste oba nazí,kondom z kabelky je připravený jenže kluk vás přemluvý že si dá pozor protože bez něj je to poprvé daleko lepší.Hodně znejistíte jenže to už vás má kluk na lopatkách a"tlačí" na správné místo,pak dole přijde směs bolesti,tlaku ale i něčeho hezkého co jste zatím napoznala.Chcete aby toho váš kluk nechal protože je moc těžký a špatně se vám dýchá,nevíte co s nohama jak je dát jenže teprve teď začíná to šup sem šup tam.Když už se to zdá nekonečné a všechno vás bolí tak vám kluk řekne že se nic nestane když "to" poprvé pustí dovnitř.První myšlenka je že si dělá srandu že otěhotním jenže kluk vás ujišťuje že se nemusíte ničeho bát ale to už nahoře vzdychá a máte to "tam".Kluk je najednou ještě těžší a trvá to nekonečně dlouho než "ho" vyndá. Druhý den se vše opakuje,pak za dva týdny a zas a zas jenže po týdnech ujišťování zjistíte že MS co měla přijít už dávno tu ještě není.Znejistíte ale říkáte si to bude dobrý jenže ty kalhoty co v nich denně chodíte do školy už nejdou dopnout pak je zaděláno na velký průšvich. Vím že to sem asi nepatří ale chtěla jsem se podělit o moji zkušenost s mým klukem.Vím že jsem hloupá a naivní že jsem mému klukovi ve všem věřila. Děkuji,Líba

  19.09. 2017, 15:28

 • Mitti Mitti

  Líbo, díky za příspěvek, ještě asi upravím ten text. Měli jste se líp domluvit nebo sis měla dojít pro prášky, času bylo dost. Ale to víš taky, teď budu držet palce, ať to dobře zvládneš.

  19.09. 2017, 18:19

 • Líba

  Mitti,nechám to na Vás.Vím že času bylo dost ale pořád jsem si říkala že na antikoncepci je ještě čas jenže najednou všechno přišlo tak rychle.Děkuji.

  20.09. 2017, 09:51

 • Elderflower

  Jen bych upravila větu, že když on nechce prezervativ, tak může mít hoch i smůlu a bude muset mít rande se svou pravačkou, protože nikde není psáno, že mladá holka je kvůli něčí rozmazlenosti si musí ničit tělo hormony. Pak by se tam hodila zmínka, že prezervativ je možné doplnit spermicidním krémem, a tak zvýšit jeho účinnost, případně ještě dodatek, že věci na olejové bázi by s kaučukem neměly přijít do styku, a proto je potřeba používat lubrikanty a podobné věcičky výhradně na vodní bázi.

  03.11. 2017, 20:45

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

O násReklamaAktualityBlogReklamní článkySoutěžeZajímavé odkazyKontakt

Uživatelské menu

PřihlášeníRegistrace

TOPlist