reklama

Zpět na blogy

Mitti Mitti 14.06. 2016, 13:25

Tip na vlakový výlet - Z Prahy do Mníšku pod Brdy

Na začátku byl hlavně nápad jet někam na výlet vlakem a místo nebylo až tak důležité. I tak jsme si s Mirkem našli dvě místa, kam jezdíme opakovaně, protože se nám tam líbí - Mníšek pod Brdy a Pikovice. V Mníšku jsme byli naposledy minulé úterý, na fotkách je tedy aktuální stav.

Vlak do Mníšku pod Brdy vyjíždí z hlavního nádraží a cesta trvá zhruba hodinu. Velkou část cesty se jede kolem Vltavy, pokud chcete mít hezký výhled, sedněte si vpravo ve směru jízdy. Nádraží v Mníšku pod Brdy není ve městě, ale leží na kopci asi 3 km nad městem. Je to hezké venkovské nádraží, doporučuju se tady trochu zdržet a projít se s dětmi třeba po nepoužívaných kolejích. Na dřevěném sloupu před vchodem do budovy je krabička, ve které zrovna hnízdí kosi, když budete mít štěstí, uvidíte rodiče, jak krmí mláďata. U nádraží je výletní restaurace s terasou, je to příjemné místo na oběd, vaří tady dobře a jídlo nestojí moc.

Mníšek pod Brdy

Odkaz na mapu: http://bit.ly/1XUdQnQ

Procházka od nádraží do města je nenáročná, celou dobu se jde z mírného kopce. Cestu bez problémů projdete i s kočárkem nebo děti na odrážedle. Za nádražím se odbočí vpravo a jde se chvíli podél kolejí a pak lesem. Z lesa se vyjde kolem několika domů na louku, po které se sejde k hlavní silnici. Podchodem pod dálnicí (dobrá ozvěna) se dostanete na okraj Mníšku pod Brdy, odkud je to na náměstí asi 500 metrů.

V Mníšku pod Brdy můžete navštívit místní zámek nebo si projít naučnou stezku kolem zámeckého rybníka, případně můžete vyrazit na výlet na Skalku, což je poutní místo na protějším kopci. My ale končíme na náměstí, kde jsou hlavními atrakcemi točená zmrzlina a kohoutek s vodou z místního pramene.

Zpět do Prahy se vracíme autobusem, který v pracovní dny odjíždí co půl hodiny. Konečná zastávka autobusu je na Smíchovském nádraží.

Pozn.: Tento výlet doporučuji jen v pracovní dny, o víkendu přijde cesta vlakem o svoje kouzlo, protože vlak bude mít zpoždění a bude přecpaný lidmi a koly tak, že si nesednete.

Doporučit e-mailem

3 komentáře

 • Petr Ždánský Petr Ždánský

  Zajímavý nápad na výlet, děkuji.

  15.06. 2016, 15:44

 • renátus renátus

  Mitti, tento vylet moc chválim. Je to můj kraj. Od narození jsem zde vyrůstala u babičky na chatě. Je tu moc krásně, v lesech rostou houby a borůvky.....Na Skalce jsem se vdávala......a v Restauraci u nádraží moc dobře vaří....

  16.06. 2016, 08:24

 • výpravčí z Mníšku

  Rád bych jen podotknul, že ač se to nezdá, všechny koleje na nádraží v Mníšku jsou používané, takže někoho nabádat ať se po nich prochází je naprosto nezodpovědné. Nehledě na to že je to prostor dráhy veřejně nepřístupný.A do města je to z nádraží 1,5 km nikoliv 3...

  27.11. 2017, 10:26

Zpět na blogy

reklama
reklama
reklama

vybíráme z blogů na Maminkám.cz

Přejít na blogy

Nejnovější příspěvky do diskuze

Další nové příspěvky

Do diskuzního fóra

nově založená témata v diskuzi

Další nová témata

Do diskuzního fóra

Těhotenská kalkulačka.Zapamatovat vložené údaje

Výpočet plodných dnů.


Tisknout

TOPlist